1998'den Günümüze Profesyonel Sondaj Hizmetleri

  • Telefon
  • 0538 434 57 72

  • Erenler, Sakarya
  • Pirahmetler Mh. Pirahmetler Cd. No:35

Yeraltı Su Araştırması

20 Yıllık Tecrübe Ve Profesyonel Kadro!
Kale Sondaj Yeraltı Su Araştırması

Yeraltı Su Araştırması

Dünya için büyük önem taşıyan yer altı suları, dünyadaki suların büyük kısmını kapsamaktadır. Bu sular ile dünyada birçok faaliyet kolaylıkla yürütülebilmekte ve çoğu canlının su ihtiyacı karşılanabilmektedir.

Kimi zaman oteller, kimi zaman evler, kimi zaman ise sitelere özel olarak yer altı su araştırmaları yapılmaktadır ve böylece sonuca uygun olarak kuyular ya da kanallar planlanmaktadır. Bulunduğu bölgede yapılan araştırmalar sonucunda o arazinin su ihtiyacının giderilmesine yönelik çalışmalar sağlanır.

Sondaj sahaları, mühendisler tarafından incelenir, bu inceleme sonrasında arazinin tüm jeolojik-hidrojeolojik yapısı, özellikleri belirlenir ve sonrasında da sondaj alanında uygun profiller kullanılarak rezisitivite etüdü yapılır.

Bu sıranın bu şekilde izlenmesi gerekmektedir ki aşamalar sonucunda alınacak olan başarı da doğru olsun. Su etüdü sonucunda da akifer özelliğe sahip olan tabakalar yani kolay kırılabilen, yumuşak araziler, su alınabilecek olan tüm seviyeler, araziler tespit edilmeli ve tüm detayları bilinmelidir.

yeralti-su-arastirmasi.jpg